Prodej, servis a poradenství klimatizací a vzduchotechniky
Úvodní strana » Technibel » Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi řada iSeries

Co je iSeries?

iSeries je plně DC invertorové tepelné čerpadlo určené pro vytápění, chlazení a výrobu teplé užitkové vody.To se hodí perfektně jak pro bydlení (byty, vily, samostatné domy, dřevostavby, pasivní domy), tak ikomerční aplikace (kanceláře, obchody, hotely). Jedná se o kompletní výrobu v Itálii.

 

Kolik pokojů může iSeries klimatizovat?

Počet pokojů závisí na velikosti venkovní jednotky a zvolené aplikaci použití (vzduch-vzduch, vzduchvoda). Například se systémem přívodu čerstvého vzduchu nebo podlahovým topením je možné vytápět/chladit mnoho pokojů v rámci jedné instalace.

 

Kolik modelů vnitřních jednotek nabízí iSeries?

Existuje mnoho modelů: nástěnné, podlahové, podstropní jednotky, kazetové jednotky, mezistropní. Všechny modely se mohou vzájemně v jedné aplikaci kombinovat (např. dvě nástěnné a dvě kazetové jednotky).

 

Proč nemohu najít nominální výkon u vnitřních jednotek?

Všechny modely jsou rozděleny pouze do čtyř velikostí (A,B,C,D). Výkony všech velikostí se mohou měnit z minimální na maximální hodnotu, tj. až do 4 kW v závislosti na provozních podmínkách. Výsledkem je vyšší komfort a snižování spotřeby energie.

 

V mém domě mám přípravu pro klimatizaci, mohu nainstalovat iSeries jednotky?

Ano, samozřejmě. Všechny iSeries jednotky lze instalovat za předpokladů stanovených chladicím médiem R410A.

 

Lze použít iSeries pro vytápění v případě velmi nízké venkovní teploty?

Systém je navržen, aby správně fungoval i při teplotách až do minus 32 °C. V těchto extrémních podmínkáchse COP (koeficient výkonu) pohybuje kolem hodnoty 1.

 

Jaké jsou možné maximální vzdálenosti mezi vnitřními jednotkami?

 Limity pro vnitřní jednotky závisí na modelu venkovní jednotky a zvolené konfiguraci (monosplit,multisplit,…). Jednotlivé limity lze najít v našem katalogu.

 

Teplá užitková voda (Emix a Emix nádrž)

Co je eMix jednotka?

 Jednotka speciálně navržena pro celoroční ohřev teplé užitkové vody, nezávislá na provozním režimu systému.

 

Co je na eMixu tak inovativního?

eMix je krok před tuzemskými systémy pro ohřev vody. S jednotkou eMix je při ohřevu dosáhnout až na 80°C za použití energie tepelného čerpadla. Kromě toho umí eMix vyrábět TUV i během chlazení.

 

Mám zájem vyrábět pouze teplou užitkovou vodu. Mohu použít eMix?

eMix připojený k jedné venkovní jednotce (monosplit) zaručuje s vysokou účinností tepelného čerpadla ohřev TUV. V tomto případě je maximální teplota vody 60 °C.

 

Jaké příslušenství musí být namontováno na vodním okruhu?

Nutné příslušenství je stejné jako v jiných instalacích TUV s plynovým nebo elektrickým kotlem. Potřebné jsou filtry nebo změkčovače, směšovací ventily, odvzdušňovací ventil,…

 

Jak je to s Legionellou?

eMix se spouští automaticky jako ochrana proti Legionelle. Žádné nastavení nebo časování není nutné.

 

Když nejsem doma a vnitřní jednotky jsou vypnuté, co se děje s eMixem?

I když jsou všechny vnitřní jednotky vypnuté eMix stále vyrábí teplou vodu. Teplota vody je neustále eMixem kontrolována.

 

Kolik ušetřím s eMixem peněz?

Použitím iSeries a eMix, místo tradičních otopných soustav je možné ušetřit až 50% v zimním období. Během léta, kdy je systém v režimu chlazení, je výroba teplé užitkové vody zdarma díky rekuperaci tepla.

 

Jaký je rozdíl mezi eMix jednotkou a eMix nádrží?

eMix jednotka musí být připojena na jakýkoliv typ akumulační nádrže. eMix nádrž je již opatřena integrovanou vyrovnávací nádrží.

 

Teplovodní aplikace s hydronickou jednotkou

V mém domě je podlahové topení. Mohu na něj připojit iSeries?

Díky hydronické jednotce je možné využít energii z tepelného čerpadla k ohřevu vody z podlahového systému. Nepotřebuje žádné další příslušenství.

 

Chci použít systém podlahového vytápění v zimě a v létě používat vnitřní jednotky pro chlazení. Je to možné?

S iSeries technologií je možné připojit ke stejnému systému hydronickou jednotku pro vytápění v zimním období a rozdělit vnitřní jednotky pro chlazení v létě a topení v přechodném období.

 

Kam se umisťuje hydronická jednotka a jaký je vzdálenostní limit?

Jednotka se instaluje v chráněném prostoru, např. technická místnost. Limity pro vzdálenost jsou stejné jako pro standardní jednotky.